T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayesinde

Ali Rıza Babaoğlan

Ali Rıza BABAOĞLAN – Kurucu Ortak, GROW IN EMEA

10:15 – 11:00   DİJİTAL EKONOMİ VE PARANIN GELECEĞİ

Ali Rıza Babaoğlan, Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı eğitimlerini burslu olarak tamamladı.

Ali Rıza Babaoğlan bugüne kadar IBM, SAP gibi firmalarda görev almış; Linkedin’in Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Bölge Direktörlüğü görevini, şirketin İrlanda ve Amerika ofislerinde çalışarak üç yılı aşkın süre yürütmüş bir Bilişim Sektörü profesyonelidir.

2015 yılından bu yana kurucusu olduğu yatırım firması ile Türkiye’de Teknoloji Girişimlerine yatırım yapan ve yurtdışına açılmalarına öncülük eden Babaoğlan, birçok farklı şirkette yatırımcı firma konumundadır. Yatırımcıları ve ortakları arasında olduğu şirketlerden bazıları oldukça büyümüş ve yurtdışına Bilişim ihracatına başlamıştır. Bunlardan birisi olan REM People, 2018 ihracatı ile Ekim 2018 ayında ‘En Çok Bilişim İhracatı Yapan KOBİ’ ödülünü Sayın Ticaret Bakanımız ve Sayın TİM Başkanımızın elinden almıştır.

Ali Rıza Babaoğlan halen DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Kuveyt Yürütme Kurulu Üyesi, Bilgi Ekonomisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmekte ve Yeni Bir Lider Derneği üyesi konumundadır.

Wikipedia: http://bit.ly/alibabaoglan-tr
Twitter: http://twitter.com/alibabaoglan
Linkedin: http://linkedin.com/in/alibabaoglan