T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayesinde

Arda Ermut

Arda ERMUT – Başkan, T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI YATIRIM OFİSİ

11:00 – 11:15 Yüksek Katma Değerli Yatırım – Teknoloji

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Ermut, profesyonel kariyerine 2005 yılında TC Başbakanlığında başladı ve Dolmabahçe’de İstanbul Başbakanlığında Medya ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı yaptı.

2007 yılında Başbakanlık kapsamında Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (ISPAT) Başkanının belirlenmesinde Proje Direktörlüğü görevini üstlendi ve Ajansta çeşitli liderlik rolleriyle ilerledi. Orta Doğu ve Güneydoğu Asya bölgelerinden sorumlu ekipleri yönetti. Mayıs 2015’te ISPAT Başkanı olarak atanmasından önce, Sn. Ermut, “Cumhurbaşkanı Danışmanı” ve “Başkan Yardımcısı” unvanlarını aldı ve ISPAT’ta Kamu-Özel Ortaklık Departmanı Başkanı olarak görev yaptı.

Ağustos 2018’de Sn. Ermut, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Yatırım Bürosu’nun ilk başkanlığına atandı.

Arda Ermut, 130 ülkeden 170 ulusal ve bölgesel yatırım teşvik ajansını kapsayan şemsiye organizasyon olan Dünya Yatırım Teşvik Ajansları Birliği (WAIPA) Başkanlığı görevini de üstlendi. Bay Ermut, WAIPA’yı aktif olarak faaliyet gösteren, finansal olarak kendini sürdüren ve bağımsız bir kuruluş haline getirmek için önemli adımlar attı.

Sn. Ermut, Türkiye Varlık Fonu, SunExpress (Lufthansa ile Türk Hava Yolları arasında JV) ve Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesidir.