T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayesinde

Dr. İzzet Alagöz

Dr. İzzet ALAGÖZ – Genel Müdür, EÜAŞ

11:45 – 12:45   GELECEĞİN ŞEHİRLERİ VE KAYNAKLARI

ODTÜ Gaziantep Mühendislik Fakültesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans, Del Tech Community College(ABD)’de master of business administration, Mustafa Kemal Üniversitesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği yüksek lisans ve Ege Üniversitesi, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri doktora çalışmalarını tamamladı.
19 Mayıs Üniversitesi’nde 5 yıl öğretim görevlisi olarak çalıştı. Çeşitli endüstriyel tesislerin montaj, devreye alma ve işletme-bakım hizmetlerinde bulundu. Endüstriyel otomasyon, PLC, DCS sistemleri geliştirme ve uygulama projelerini gerçekleştirdi.

Yurtiçinde ve yurtdışında General Electric, ABT Enerji, Initech Enerji, Emerson Electric gibi kuruluşlarda üst düzet görevler üstlendi. 3850 MW elektrik santrali montaj ve devreye alma, 4400 MW santral DCS sistemleri kurulum ve rehabilitasyon çalışmaları projelerini yönetti. Elektrik santralleri, su arıtma tesisleri, ilaç fabrikaları ve çeşitli endüstriyel otomasyon uygulamalarının yer aldığı özel sektör kuruluşlarında Genel Müdürlük ve YKBaşkanlığı görevlerinde bulundu.

2017 yılından bu yana Dünya Elektrik Konseyi Türk Ulusal Komitesi Genel Sekreteri ve MÜSİAD Enerji Sektör Kurulu Başkanı olarak görevini yapıyor. Türkçe dışında İngilizce, Arapça ve Almanca bilmektedir.

3 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile EÜAŞ Genel Müdürlüğü ve YKB görevine atandı.