T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayesinde

Duygu Eren

Duygu EREN – CEO, KEIRETSU FORUM TÜRKİYE

11:25 – 12:25   TİCARETİN DİJİTAL EKOSİSTEMİ

1998 yılında İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitimini tamamlamasının ardından İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde yüksek lisans eğitimi almıştır. Profesyonel hayatına European Metal Recycling’te çalışarak başladı.

2003 yılında, Eren Yayıncılık Kitap Yayın Dağıtım şirketi bünyesine katılan Duygu Eren, kısa bir süre sonra kitap online satış ve e-ticaret sitesini kurdu. 2005’ten itibaren firmanın yurtdışı ilişkilerini ve basın sözcülüğünü üstlendi. 2010 yılında DP Danışmanlık ve Pazar Araştırmasını kurdu. 2014 yılında; Turkish Time dergisi tarafından aile şirketinden ayrılıp, kendi işini kuran patronlar arasında en başarılı kişiler arasında gösterildi. Şu an dünyanın en büyük ve en aktif melek yatırım ağı olan Keiretsu Forum Türkiye’nin genel müdürlüğünü yapmaktadır.

İş hayatının yanı sıra kişisel gelişim, pazarlama, iletişim, yatırım ve networking konularında eğitimler veren, mentorluk yapan ve organizasyonlar düzenleyen Duygu Eren, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca bilmektedir. Üyesi olduğu Büyük Kulüp’te (Cercle D’Orient) yönetim kurulu üyeliği, uzun yıllar boyunca Büyük Klüp Genç Girişimciler komitesi başkanlığı, on yıldır üyesi olduğu Türkiye Genç İşadamları Derneği’nde SDK genel sekreterliği (TÜGİAD), TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu iletişim çalışma Grubu Başkanlığı ve Uluslararası İşbirliği Platformunun organizasyon komitesindeki görevlerini uzun yıllardır aktif olarak sürdürmektedir. Startupbootcamp, Galata İş Melekleri (GBA), Global Cleantech Innovation Programme (GCIP), G3 Forum, Türk Telekom Pilott’ta gönüllü mentorluklarını devam ettirmektedir.