T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayesinde

Ömer Wilson

Ömer WILSON – Pazarlama Direktörü, DIGITAL REALTY

11:25 – 12:25   TİCARETİN DİJİTAL EKOSİSTEMİ

Ömer Wilson, Digital Realty’nin APAC Operasyonlarından sorumlu Üst Düzey Pazarlama Yöneticisidir ve şirketin Singapur ofisinde çalışmaktadır. 2011 yılında Digital Realty ekibine katılan Ömer, şirketteki görevine Londra’daki bölge müdürlüğünde EMEA kapsamında Pazarlama Yöneticisi olarak başlamıştır. Digital Realty’ye katılmadan önce, Londra’da bulunan Jones Lang LaSalle firması için EMEA kapsamında Kurumsal Çözümler ve Pazarlama Yöneticisi olarak görev yapmış firmanın pazara açılma faaliyetlerini ve rekabetçi teklif / fiyatlandırma stratejisini yönetmiştir.

İnternet teknolojileri, danışmanlık, gayrimenkul ve medya endüstrilerinin de arasında bulunduğu bir dizi alanda; pazarlama yönetimi ve ürün geliştirme görevleri üstlenmiştir. Bu alandaki eğitimine IBM’in Global Mezuniyet Programı’yla başlamış, akabinde PA Danışmanlık Grubu’nun Londra şubesindeki çalışmalarıyla şirket markalaşması ve gelişimi konularında tecrübe kazanmıştır. PA Group’ta görev yaparken aynı zamanda çığır açan bir e-ticaret şirketi olan ‘ProcServe’ün kurucu ekibinde bulunmuştur.

Aynı zamanda Türkiye’ye,özellikle Asya’dan teknoloji start-up ve yatırım kazandırma amacı taşıyan Anatolia.Asia (www.anatolia.asia) platformunun kurucu üyesidir. Anatolia.Asia aralarında Yapay Zeka, High-Performance Compute ve Cognitive Computing çözümleri geliştiren start-up şirketleri Türkiye pazarına kazandırmak için çalışmalar sürdürmektedir.

İngiltere’nin University of Kent’den Güzel Sanatlar alanında lisans derecesine ve Duke University’den Pazarlama Yönetimi Diploması’na sahip olan Ömer Wilson, ayrıca İngiltere’de yer alan Chartered Institute of Marketing’e üyedir.

https://www.linkedin.com/in/omerwilson/